ENBOSS SMART BUILDING SOLUTIONS

Yangın Algılama & İhbar Sistemi

Enboss Mühendislik

Yangın Algılama & İhbar Sistemi Çözümlerimiz

Çatalbaş olarak,

Yangın algılama ve ihbar sistemi Türkiye Yangın korunma yönetmeliği 2007 – Değişim 2019 ve EN standartlarına uygun her sisteme uygun çözümlerini sunar Mühendislik firması kurulusu olarak Ulusal ve Uluslar arası standartlara göre çözümler sunulacaktır. Standartlar (EN54 Standartlarına göredir.) 

Yangın Algılama Prensibi,
Çalışma sekli ve fonksiyonelliği açısından iki farklı türde üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi Adresli ciğeri de Konvansiyonel tipte yangın alarm sistemleridir.

Adresli Yangın Algılama Sistemleri,
Özellikle orta ve büyük tipte işletme veya yapılar için, yangının nereden geldiğini noktasal bazda belirleyebilmek için kullanılır. Bu tip büyük boyutlardaki yapılarda, yangının hangi dedektör veya detektörlerden geldiğini hızlı bir şekilde belirlemek ve buna uygun aksiyon almak hayati önem taşır. Adresli yangın alarm sistemlerinin en temel özelliği; sistemde kullanılan tüm bileşenlerin her birinin Özel bir adrese sahip olması ve ana kontrol paneli ile devamlı haberleşiyor olmasıdır. Bu sayede sistemde tüm dedektörlerin anlık durumu ile ilgili bilgi alınabilir. Fonksiyonellik açısından da adresli yangın alarm sistemleri, konvansiyonel ürünlere göre çok daha esnektir ve farklı senaryolar ile sistem tasarlamaya imkan verir.