ENBOSS SMART BUILDING SOLUTIONS

Kurumsal Network Çözümleri

Enboss Mühendislik

Kurumsal Network Çözümlerimiz

NETWORK ÇÖZÜMLERİ

Uzman Teknik personelimiz ile Network uygulamalarında uçtan uca çözüm ve hizmet sunmaktadır.

Telekomünikasyon çözümleri için çok amaçlı BT (Bilişim Teknolojileri) altyapısı planlama, uygulama, yönetim, bakım ve teknik destek hizmetleri için uzman teknik personel, düzenli olarak eğitimler almakta, bu sayede ürünler konusundaki bilgilerini sürekli güncel tutmaktadırlar.

Personelimiz ile yerel alan ağları (LAN), uzak alan ağları (WAN) projeleri, ses/data/video entegrasyonu, kablolama ile ilgili keşif, proje uygulama, test ve sertifikalandırma hizmetlerini vermektedir.

YAPISAL KABLOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Bir yerel alan ağı pasif ve aktif bileşenlerden oluşur. Pasif bileşenler, yapısal Kablolama bileşenleridir ve kablo, priz, patch kablo, patch panel gibi elemanlardan oluşur. Yapısal kablolamada bir bina içerisinde Kablolama gerektiren (data, ses, telefon, anons sistemleri, yangın alarmı, güvenlik vb.) tüm uygulamaların tek bir Kablolama sistemi üzerinden yapılması önerilmektedir. 

Yapısal Kablolama, kullanıcıların yer değiştirmeleri sonucu onlarca metre kablonun yeniden çekilme riskini ortadan kaldırır. Kampus ortamlarında mesafeden doğabilecek kısıtlamaları ortadan kaldırmak üzere Fiber optik Kablolama yapılır. 

Fiber optik Kablolama düşünülen haberleşme hızı ve maliyetlere bağlı olarak multimode veya singlemode fiber optik kablolar kullanılarak yapılmaktadır. Yapısal Kablolama sonucu elde edilen test raporları ve proje dokümantasyonları üretici firmaya gönderilerek sertifikalandırılır.

KABLOLU AĞ ÇÖZÜMLERİ

Kablolu ağ politikasını otomatikleştirme (SDN) WAN ağlarını daha performanslı ve güvenli hale getirirken maliyeti azaltma (SD-WAN) Akıllı ağlar ile kullanılabilirliği ve performansı güvenceye alma

KABLOSUZ AĞ ÇÖZÜMLERİ

İş gücünü güvenli bir şekilde mobil platformlara taşıma Wi-Fi kurulumunu basitleştirme Kablosuz ağ politikasını otomatikleştirme

Kişiselleştirilmiş, konum tabanlı servisler sağlama Wi-Fi 6 (802.11ax) gibi ileri teknoloji yenilikler ile her ölçekteki kuruluşa uygun çözümleri

VERİ MERKEZİ VE ÇÖZÜMLERİ

Dijital Dönüşümün bel kemiği olan veri merkezleri verilerin depolanması, işlenmesi ve geri getirilmesinden internet erişimine kadar pek çok alanda kilit rol oynarlar.

Teknolojiyi yakalayamamış veya yeterli altyapıya sahip olmayan veri merkezleri tüm sektörlerdeki şirketleri, rekabet ve tüketici taleplerini karşılamada güçsüzleştirir.